Ergometry wioślarskie Concept2 to maszyny znane na całym świecie ze swojej niezawodności. Znają je osoby uczęszczające na crossfit, odwiedzające siłownie i fitness cluby. Wybierając wioślarza Concept2 kupujemy renomowane urządzenie bardzo wysokiej jakości.

Concept2ModelD

Będący poprzednikiem modelu E, Concept2 model D jet najlepiej sprzedającym się trenażerem wioślarskim na całym świecie i jest stawiany za wzór producenom innych ergometrów wioślarskich. Jest wytrzymały a opcję wioseł można dopasować zarówno do pracy ciężkiej łodzi jak i małej, zwinnej łódki.

ERGONOMICZNA BUDOWA

Ergonomiczny kształt wioślarza sprawia, że ruch rąk jest bardzo naturalny, łatwo jest zatem utrzymać we właściwej pozycji zarówno ramiona jak i nadgarstki. Płynny ruch siedziska umożliwia aluminiowa szyna z wbudowanym torem. Siedzisko jest umieszczone dość nisko (35,6 cm) w porównaniu z modelem E. Całość konstrukcji jest bardzo stabilna i wytrzymała, wioślarza zaprojektowano bowiem z dbałością o każdy najmniejszy szczegół. Ponadto regulacji podlega podnożek – można go dokładnie dopasować do rozmiaru stóp użytkownika. 

ŁATWOŚĆ UTRZYMANIA

Concept2ModelD

Producent zadbał o to, by wioślarz Concept 2 model D był łatwy w utrzymaniu i nie wymagał wiele pracy przy czyszczeniu i konserwacji. Ponato ergometr ten ma mechanizm szybkiego składania (bez pomocy narzędzi), dzięki któremu wioślarza można szybko rozdzielić na dwie części i schować. Umieszczone z prozodu kółka transportowe upraszczają przesuwanie ergometru w obrębie pomieszczenia.

Concept2ModelD

NIKLOWANY ŁAŃCUCH

Wykonany z niklu (nie z metalu jak w dużej części podobnych trenażerów wioślarskich) łańcuch pozwala na płynną i gładką pracę. Nie trzeba go często oliwić, co pozwala zaoszczędzić czas i ułatwia zachowanie czystości.

KOŁO ZAMACHOWE

Innowacyjna konstrukcja koła zamachowego pomaga zminimalizować hałas a jednocześnie zmaksymalizować jego wpływ na płynność wiosłowania. Dzieje się tak dzięki spiralnemu amortyzatorowi, który kontroluje każdy ruch koła i zapewnia duży komfort ćwiczeń.

Concept2ModelD

MONITOR PM5

Concept2 model D wyposażono w zdolny do pracy automatycznej monitor PM5 (wcześniej były to monitory PM3 lub PM4). Automatyczna praca monitora oznacza, że zaraz po uruchomieniu komputera można rozpocząć pracę, a dane odnośnie treningu będą automatycznie zapisywane.Komputer pokazuje użytkownikowi informacje na temat treningu, takie, jak dystans, prędkość, tempo, spalone kalorie i moc w Watach. Dane mogą ukazywać się w formie wykresów lub numerycznie, zarówno grupowo jak i w pojedynczo. Użytkownik może korzystać z wielu ciekawych funkcji, programów oraz gier. Złącze USB pozwala na transfer danych do komputtera, dzięki cemu można śledzić postępy i grmadzić statystyki. PM5 może też współpracować z tabletami i smartfonami, odczytuje też tętno jeśli użytkownik skorzysta z bezprzewodowego pasa telemetrycznego. Podświetlenie ułatwia odczyt danych.

MonitorPM5

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

  • Wymiary: 240 x 61 90 cm (dł. x szer. X wys.)
  • Waga: 28 kg
  • Maksymalna waga użytkownika: 227 kg
  • Pamięć wewnętrzna 1 MB
  • Posiada program motywujący – porównanie z poprzednim treningiem
  • Możliwość przewodowego połączenia 80 osób i realizacja funkcji wyścigu (niezbędny przewód, komputer PC oraz odpowiednie oprogramowanie)
  • Opór do 225 kg.
  • Cięgno: łańcuch niklowany

OPINIE UŻYTOWNIKÓW

„Mialem 2 lata temu model d, ale musialem sprzedac, bo potrzebowalem pilnie pieniedzy. Teraz znowu chce kupic concepta2. Po prostu najlepszy ergometr” [źródło]

„Wahałem się pomiędzy Kettlerem a Conceptem. Dobrze że wybrałem Concepta, po prostu mistrzostwo świata…” [źródło]

„Profesjonalny sprzęt treningowy dla każdego. Treningi dla profesjonalnych wioślarzy jak i dla osób chcących zrzucić wagę. Używam od niecałego miesiąca. Trenuję regularnie – to podstawa. ZALETY: indywidualna kart rejestrująca treningi, naturalne wiosłowanie, plany treningowe i poradniki w internecie, rozbudowane funkcje komputera.” [źródło]

Zobacz również: Concept2 Model E  |  Podział wioślarzy ze względu na system hamowania i oporu  |  Technika ćwiczeń na wioślarzu – jak ćwiczyć?

 

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało