Użytkownicy siłowni, klubów fitness czy crossfitowych boxów z pewnością doskonale znają wioślarza Concept2. Ergometr Concept2 model E to z pewnością jeden z czołowych modeli wioślarzy na rynku. Jest trochę podobny do swojego poprzednika, modelu D, ale znaleźć można między nimi kilka różnic. Zasadniczą, rzucającą się w oczy różnicą jest to, że Concept2 model E jest od modelu D o 50 cm wyższy, dzięki czemu na pewno łatwiejsze i wygodniejsze jest wsiadanie i zsiadanie z trenażera. Jest bardzo wytrzymały, jego nośność to aż 227 kg, co wśród sprzętów do treningu cardio (a zwłaszcza wioślarzy) jest rzadko spotykaną wartością.

Concept2ModelE

RAMA i ERGONOMICZNA KONSTRUKCJA

Umieszczona na stabilnej, jednolitej podstawie rama ma 51 cm wysokości. Jest lakierowana na wysoki połysk podwójną warstwą farby proszkowej, co nadaje wioślarzowi eleganckiego, designerskiego wyglądu (a także zapewnia większą trwałość farby). Dzięki temu doskonale sprawdzi się w każdym rodzaju wnętrz – w nowoczesnym fitness clubie, lofcie czy zwykłym mieszkaniu. Monitor PM5 został wbudowany  w długie ramię ergometru, umożliwiając użytkownikom wygodny i łatwy do niego dostęp. Ergonomiczny uchwyt jest wygodny dla dłoni i pozwala na optymalną pozycję ramion. Regulowane podnożki dopasować można do wielkości butów użytkownika.

Concept2ModelE

NILOWANY ŁAŃCUCH

Jest niklowany i nie wymaga dzieki temu tak częstego smarowania, jak cięgna metalowe, łatwiej zatem o zachowanie czystości i konserwację wioślarza. Pełna zabudowa nie tylko chroni przezd zarysowaniami, ale również przed tym, by łancuch nie zsuwał się z płyty. Chroni go także przed kurzem bądź innymi czynnikami, które mogłyby zarzić jego płynnej pracy.

KOŁO ZAMACHOWE

Zostało zaprojektowane bardzo efektownie – jego konstrukcja usprawnia działanie wioślarza i zapewnia jego płynną pracę. Dodatkowo nawet przy wykorzystaniu najwyższego poziomu mocy hałas jest minimalny. Przepływ powietrza kontrolowany jest przez spiralny amortyzator, można wiec zmieniać poziom oporu zależnie od preferencji.

SZYNA

Aluminiowa szyna na której umieszczone jest siedzisko została umieszczona na torze ze stali nierdzewnej, co zapewnia płynny ruch siedziska i dodatkowo zwięksa komfort ćwiczeń.

PRZECHOWYWANIE

Wioślarz ten ma mechanizm szybiego składania, można go też rozdzielić na 2 części, dzieki czemu łatwiej go schować.

Concept2ModelE

MONITOR PM5

Concept2 model E wyposażono w zdolny do pracy automatycznej monitor PM5. Oznacza to, że zaraz po uruchomieniu komputera można rozpocząć pracę, a dane odnośnie treningu będą automatycznie zapisywane. Raport z wykonanych ćwiczeń dostępny jest po dotknięciu jednego przycisku. Komputer informuje użytkownika o podstawowych parametrach treningu, takich, jak dystans, prędkość, tempo, spalone kalorie i moc w Watach. Dane mogą ukazywać się w formie wykresów lub numerycznie, zarówno zbiórczo jak i w pojedynczo. Użytkownik ma tu do wykorzystania wiele ciekawych funkcji, programów oraz gier. Złącze USB pozwala na transfer danych do komputtera, dzięki cemu można śledzić postępy i grmadzić statystyki. PM5 może też współpracować z tabletami i smartfonami, odczytuje też tętno jeśli użytkownik skorzysta z bezprzewodowego pasa telemetrycznego. Podświetlenie ułatwia odczyt danych.

MonitorPM5

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

  • Wymiary: 240 x 60 x 90 cm (dł x szer x wys)
  • Waga: 29 kg
  • Nośność: 227 kg
  • Wewnętrzna pamięć: 2MB
  • Program motywujący – porównujący z poprzednim treningiem
  • Pomiar pulsu: pas telemetryczny
  • Możliwość połączenia bezprzewodowego z monitorami innych ćwiczących (maksymalnie 8 osób), połączenie przewodowe umożliwia wyścig nawet 80 osób (niezbędny przewód łączący, komputer PC i właściwe oprogramowanie)
  • Wbudowany generator ładujący akumulatory (zasilające monitor), możliwość ładowania akumulatorów z portu USB

OPINIE UŻYTOWNIKÓW

„Jest to najlepszy ergometr i w zasadzie nie ma żadnej konkurencji na rynku. Jeśli ktoś chce ćwiczyć na wiosełkach to niech pójdzie do dowolnego klubu fitness i przetestuje sobie ten ergometr. Każdy liczący się klub powinien mieć go do dyspozycji. Kupiłem go od polskiego dystrybutora Concept2 ze Szczecina Markus. Tam jest najtaniej. Ten ergometr działa na wszystkie partie mięśni. W porównaniu do modelu D, to jest on trochę wyższy i ma monitor PM4. Na stronie producenta można znaleźć porównanie obu tych ergometrów.” [źródło]

„Produkt markowy, solidny, zgodny z opisem.” [źródło]

Zobacz również: Zalety treningów na wioślarzu  |  Jak ćwiczyć na wioślarzu?  |  Jakie mięśnie pracują podczas treningu na wioślarzu

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało