Wioślarz treningowy Kettler Coach M to urządzenie do ćwiczeń cardio i siłowych w warunkach domowych, choć może być również wykorzystywany w małych klubach fitness i siłowniach.

Ma magnetyczny system hamowania a jego koło zamachowe waży 6 kilogramów. Jest ono całkowicie zabudowane, co ułatwia  utrzymanie wioślarza w czystości. Praca koła jest na ogół płynna (przy największym obciążeniu do płynności można mieć pewne zastrzeżenia). Poziomem oporu steruje się za pomocą pokrętła i ma on skalę 1 – 10. Napęd to cięgno linowe, zakończone całkiem wygodnym drążkiem.

Kettler Coach M Trening

Wioślarz pracuje cicho – ani koło zamachowe, ani przesuwające się po pojedynczej szynie siedzisko, nie robią dużego hałasu. Piankowe siodełko jest ergonomiczne i wygodne. Podnóżki są obrotowe (oznacza to, że podczas ruchu powrotnego nie tyle odrywa się pięty od podnóżka, co obraca całą stopę), mają też zapinane na rzepy paski, przytrzymujące stopy.

Kettler Coach M Widok Cwiczacego

Komputer wioślarza zasilany jest na baterie – nie zachodzi więc konieczność podłączania ergometru treningowego do gniazdka elektrycznego. Na jego wyświetlaczu pojawia się naprzemiennie 6 funkcji, m.in., czas, odległość, prędkość czy liczba kalorii spalonych podczas treningu. Komputer może również wyświetlać poziom tętna, gdyż współpracuje z pasem telemetrycznym Polar. Kontrola pulsu pozwala na dokładniejsze dopasowanie intensywności ćwiczeń do założonych celów treningowych. Ponieważ monitor umieszczono na obudowie koła zamachowego, podczas ćwiczeń użytkownik ma go cały czas przed oczami i może swobodnie kontrolować wszystkie parametry.

Kettler Coach M cwiczenia silowe

Źródło 

Do wioślarza załączona jest też specjalna deska. Dzięki niej można na ergometrze wykonać szereg ćwiczeń siłowych na górne partie ciała.

Po zakończeniu treningu wioślarza można ustawić w pozycji pionowej i zaoszczędzić w ten sposób naprawdę dużo miejsca.

Kettler Coach M pionowo

Zobacz również:  Wioślarz Concept2 Model D recenzja  |  Wioślarz Concept2 ModelE nasza opinia  |  Wioślarz hydrauliczny Kettler Favoritt 

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało