Osoby, które szukają wytrzymałego ergometru wioślarskiego do użytku domowego, w rozsądnej cenie i w pełni oddającego wrażenia tradycyjnego wiosłowania, zdecydowanie powinny wziąć pod uwagę ergometr wioślarski Kettler Favorit.

BUDOWA

Znakiem szczególnym modelu Favorit jest bardzo solidna i wytrzymała rama wyprodukowana w fabryce w Niemczech. Cecha ta umożliwia płynną pracę wioślarza, która wpływa na duży komfort treningu. Rama ma nośność 130 kg, tyle maksymalnie może ważyć użytkownik ćwiczący na wioślarzu, przy czym parametr nośności wykorzystywany jest także dla porównania wytrzymałości urządzeń. Wartość 130 kg jest optymalną dla trenażerów wioślarskich do użytku domowego.

Wioslarz Kettler Favorit

Szyna siedziska jest podniesiona, co nie tylko ułatwia wchodzenie i schodzenie z siedziska. Ten typ budowy uwzględnia system Gravity Assist Return, dzięki któremu ruch siedziska odbywa się bardziej naturalnie a powrót do pozycji wyjściowej jest nieco łatwiejszy.

Wioślarz Kettler Favorit jest trenażerem hydraulicznym co oznacza, że siłownikami są tu dwa potężne tłoki hydrauliczne. Dzięki temu nie tylko całość mechanizmu skompilowano w nie zajmującą wiele miejsca ramę (wymiary wioślarza to zaledwie 124 x 78 x 26 cm), ale również siła oporu jaki można wytworzyć jest znacznie większa, niż w przypadku wioślarzy z innymi typami napędu. Nie ma tu wbudowanego koła zamachowego, więc użytkownik może liczyć tylko na siłę grawitacji, tak, jak w tradycyjnym wiosłowaniu na łodzi. Siłę oporu zmienia się regulując pozycję dźwigni, zaś system napędowy to wychylone na zewnątrz ramiona wioślarskie.

Kettler Favorit Wioslarz

Uchwyty rączek obite są materiałem (ogranicza to możliwość występowania odcisków na dłoniach po bardzo intensywnych treningach), zaś sam ich układ umożliwia naturalne ułożenie nadgarstków, chroniąc przed ich przeciążeniem. Nakładki antypoślizgowe zapobiegają przesuwaniu się wioślarza po podłodze (choć dla większej pewności warto jest nabyć matę amortyzującą).

KOMPUTER STERUJĄCY

Podobnie jak model Kadet, Kettler Favorit wyposażony jest w wydajny monitor pokazujący jednocześnie wartości 6 różnych parametrów treningowych (czas, tempo wiosłowania – sygnalizowane także akustycznie, dystans, tętno, ilość spalonych kalorii i godzina). Ten ergometr wioślarski ma załączony w zestawie klips na ucho służący do pomiaru tętna, jednakże większą dokładność pomiaru zapewnia pas napiersiowy Cardio-Puls-Set. Opaska ta stanowi jednak wyposażenie dodatkowe i należy zakupić ją oddzielnie. Warto to zrobić, gdyż dokładnie określony poziom tętna pozwala na przeprowadzenie treningu zgodnego z celem.

Wioslarz Kettler Favorit Komputer treningowy

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW (źródło: Opineo.pl)

„Podczas ćwiczeń sprawuje się świetnie, jest cichy, ćwiczenia wykonuje się płynnie. Polecam.”

„Jak na razie jesteśmy z mężem bardzo zadowoleni. Aż nie chce się zsiadać z siodełka :)”

Zobacz również: Wioślarz Kettler Kadett | Trenażer wioślarski Concept2 Model DMięśnie pracujące podczas treningu na wioślarzu

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało