Podczas treningu na trenażerze wioślarskim również można poczuć się tak, jak podczas wiosłowania w tradycyjnej łodzi. Budowa wioślarza Kettler Kadett pozwoli poczuć się jak na treningu na wodzie bez potrzeby wychodzenia z domu. Jest przedstawicielem wioślarzy hydraulicznych (siłownikami są tu dwa hydrauliczne tłoki).

Wioslarz Kettler Kadett widok ogolny

BUDOWA

Wioślarz Kettler Kadett ma solidną, wyprodukowaną w Niemczech ramę. Może na nim ćwiczyć osoba o masie ciała do 130 kilogramów bez obawy o utratę płynności ruchu bądź naruszenia konstrukcji trenażera. Jego wymiary to 150 x 70 x 46 cm (długość x szerokość x wysokość), więc nie zajmuje bardzo wiele miejsca, jest zatem doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, bez względu na metraż, jakim dysponujemy. Wioślarz Kettler Kadett ma też podwójnie łączone uchwyty, dzięki czemu podczas treningu imitowany jest oryginalny, eliptyczny ruch wioseł. Specyficzna konstrukcja sprawia, że górne partie pracują na tym wioślarzu znacznie intensywniej, niż w trenażerach o tradycyjnych tłokach. Ponadto tył zabudowy jest podniesiony, co zapewnia wygodny powrót do pozycji wyjściowej.

Wioslarz Kettler Kadett

Wioślarz Kettler Kadett nie ma koła zamachowego, więc pracując na nim można liczyć tylko na siłę grawitacji, tak jak w przypadku normalnego wiosłowania. Opór wytwarzany przez dwa potężne, hydrauliczn tłoki jest znacznie większy niż w przypadku maszyn z tradycyjnymi kołami zamachowymi. Na komfort treningu ma wpływ ergonomiczne siedzisko wioślarza oraz regulowane podnóżki, dopasowujące się do rozmiaru stóp użytkownika.

KOMPUTER STERUJĄCY

Kettler Kadett został wyposażony w nowoczesny monitor, wyświetlający jednocześnie 6 różnych odczytów – jest to bardzo wygodne, ponieważ nie trzeba przeglądać całego menu, by sprawdzić interesujące nas parametry. Można więc odczytać wartości takie jak czas wiosłowania, ilość obrotów (tempo wiosłowania jest również sygnalizowane akustycznie),  wysokość pulsu i ilość spalonych w trakcie treningu kalorii.

Wioslarz Kettler Kadett Komputer treningowy

Wyświetlane na monitorze dane zmieniane są automatycznie, podobnie jak zmiany konfiguracji wartości docelowych. Wartości tętna są przesyłane do odbiornika dzięki załączonemu do zestawu klipsowi na ucho lub opcjonalnie za pomocą pasa telemetrycznego, co jest zalecane ze względu na dużo większą dokładność pomiaru. Trening na wioślarzu może się odbyć na 12 różnych poziomach oporu, tak więc może być dokładnie dopasowany do poziomu zaawansowania użytkownika.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

„Wioślarz jest nowoczesny, ergonomiczny, instrukcja obsługi jest czytelna i wyczerpująca. Jestem zadowolona z zakupionego sprzętu sportowego.” (źródło ceneo)

„naprawdę prawdziwa przyjemność w wiosłowaniu 
produkt wart swojej ceny,miałem kiedyś atlasa i stał w kącie, 
wioślarza używam kilka razy dziennie z przyjemnością” (źródło j.w.)

„Poczatkowo złożenie wydaje się trudne ale z uwagi na rewelacyjną instrukcje złożenie całości zajmuje ok 2 godzin dla mało doświadczonej osoby. Jak bedzie działac czas pokazę ale zapowiada się rewelacyjnie.” (źródło skąpiec)

Zobacz również: Ergometr Kettler Coach S | Wioślarz Concepr 2 Model E | Podział wioślarzy ze względu na system hamowania i oporu

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało