Kolejna propozycja wioślarza treningowego w ofercie światowej marki Concept2. Model Dynamic, bo o nim mowa, zdecydowanie różni się od pozostałych modeli firmy. Inna jest nie tylko budowa, ale również technika ćwiczenia na wiosłach.

Wioslarz_Concept2_Dynamic
Podobnie jak w Modelu D czy E, mamy tu do czynienia z wioślarzem o powietrznym systemie hamowania, gdzie poziom oporu reguluje się poprzez otwieranie i domykanie przepustnicy w dziesięciostopniowej skali. Koło z przepustnicą umieszczono w tylnej części maszyny, co daje łatwiejszy do niej dostęp, niż w innych Conceptach. Wciąż jednak powietrze wypuszczane z koła przyjemnie chłodzi podczas treningu.

Wioslarz_Concept2_Dynamic

Podobne są również ergonomiczne siedzisko i drążek, ale tu podobieństwa prawie się kończą. Tak samo jak w poprzednich wioślarzach, tak i w trenażerze Dynamic zastosowano najlepszy komputer treningowy na rynku – PM5. Jest on bardzo intuicyjny w obsłudze, zaś dane na temat każdego wiosłowania są bardzo czytelne i dokładne. Mogą być prezentowane zarówno w formie liczbowej, jak i jako wykresy. Jest również podświetlany, zwiększa to jego czytelność.
Model Dynamic wygląda nieco mniej imponująco, niż pozostałe wioślarze marki. Na wielu forach i w recenzjach pod względem estetyki często porównuje się go do brzydkiego kaczątka.

Wioslarz_Concept2_Dynamic
W wioślarzu Concept2 Dynamic siedzisko wykonuje bardzo krótki ruch, natomiast przesuwają się regulowane, zapinane na pasku podnóżki. Co więcej, cięgno linowe (stanowi je linka zrobiona z wysokozaawansowanego i wysokowytrzymałego materiału Dyneema, który jest kilkanaście razy mocniejszy niż stal) połączone jest zarówno z uchwytem jak i podnóżkiem. Taka konstrukcja ergometru wioślarskiego sprawia, że technika wiosłowania jest zupełnie inna i znacznie trudniejsza, aniżeli w trenażerach wioślarskich Concept2 Model D czy E. Wymaga ona pewnego przeszkolenia, przygotowania, a także dużo większego skupienia i koordynacji ruchów. Wielu użytkowników podkreśla, że początkowo mieli problem ze znalezieniem właściwej pozycji i techniki, wymaga to po prostu nieco czasu.

Model Dynamic jest dość kompaktowy (ma wymiary 193 x 61,5 x 84,5 cm, ale nie można go złożyć.
Ponadto jeśli dodatkowo zakupi się Dynamic Link, można połączyć ze sobą 2 – 8 wioślarzy i przeprowadzić trening grupowy. Jeden Dynamic Link łączy dwa wioślarze, zaś podłączenie kolejnego wymaga następnej sztuki.
Warto rozważyć zakup tego wioślarza, ponieważ daje on odczucia najbliższe prawdziwemu wiosłowaniu ze wszystkich ergometrów wioślarskich dostępnych na rynku. Polecany jest zwłaszcza profesjonalnym sportowcom, przygotowujących się do wyścigów wioślarskich i chcących popracować nad techniką, dynamiką ruchu i prędkością.

Wioslarz_Concept2_Dynamic
W jednej z anglojęzycznych recenzji (oryginał znajduje się tutaj) znaleźć można opis wrażeń używania modelu Dynamic przez użytkownika, który wcześniej korzystał z wioślarza Concept2 Model D. Zamyka ją następującą konkluzją:
„Zalety:
– Pozwala wypracować bardzo dobrą technikę wiosłowania
– Jest świetna zabawą!
– Jest bardziej „wodny” niż modele statyczne
– Ma niewielkie rozmiary, jest mniejszy niż dynamiczne modele innych marek.
Wady
– Głośność
– Uchwyt jest nieco „niechlujny”
– Jest troszkę niewygodny
Czy żałuję, sprzedając mój wierny model D? Nie. Chociaż Dynamic ma swoje wady, czuję, że daje ogromne korzyści tych, którzy chcą więcej niż zwykłego aerobowego treningu. Podoba mi się fakt, że nie można „lecieć w kulki”, jak w modelu statycznym, i że trzeba myśleć, nie tylko bezmyślnie wiosłować. Urządzenie wykorzystuje biodra i korpus skuteczniej niż model statyczny, a fakt, że uchwyt nie wraca usłużnie do przodu jest dodatkową premią.”

Zobacz również:  Wioślarz treningowy Kettler Coach M  |  Porównanie wioślarzy Concept2 Model D i E  |  Jak ćwiczyć na ergometrze wioślarskim?  |  WaterRower A1 Home nasza opinia

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało