Wioślarz Life Fitness GX to urządzenie o jakości komercyjnej. Ma wodny system hamowania i oporu, który wykorzystuje system Fluid Resistance Technology, by stworzyć unikalne doświadczenie wiosłowania i pozwala na regulację oporu w 16 stopniach bez konieczności zmiany poziomu wody w zbiorniku. Użytkownik może cieszyć się możliwością wyboru dokładnie takiej intensywności, jakiej potrzebuje, jednocześnie mogąc cieszyć się szumem wody w czasie wiosłowania.

Wioslarz Life Fitness GX

Wioślarz jest kompaktowy i wygodny, ma długość 195 cm, kółka transportowe oraz możliwość przechowywania w pozycji pionowej. Jego zakup jest inwestycją, ponieważ co prawda cena nie należy do najniższych, jednak jakość i trwałość zadowolą nawet najbardziej wybrednych użytkowników.

ZALETY

Atrakcyjność. Model GX ma bardzo nowoczesny wygląd i trudno nie zawiesić na nim oka. Doskonale wpasuje się we wnętrze domowej siłowni.

Składana konstrukcja. Zaprojektowano go tak, by można było przechowywać go pionowo dla większej oszczędności miejsca, jest więc doskonały do użytku w domowym zaciszu.

Wysoka jakość. Wioślarz GX dzięki swej trwałości i wysokiej jakości, jest doskonałym reprezentantem renomowanej marki Life Fitness. Nie  wymaga wiele pracy przy konserwacji, a parametr nośności 150 kg świadczy o możliwości wykorzystywania wioślarza do częstych i intensywnych treningów.

Dane. Na wyświetlaczu śledzić można na bieżąco wszystkie parametry treningu, takie jak czas, dystans, czas na 500 m czy spalone kalorie.

Wyprofilowane siedzisko. Jest bardzo wygodne, ergonomiczne i sprawdzi się nawet przy długich treningach.

Wioslarz Life Fitness GX

Wysokość siedziska. Umieszczono je na wysokości około 51 cm, co sprawia, że na wioślarza łatwo jest wsiąść i wygodnie się z niego zsiada. Wysokość ta jest też bardziej ergonomiczna i daje lepsze niż niskie siedziska odczucia podczas wiosłowania.

Sprawne działanie. Specjalny system Fluid Resistance Technology sprawia, że ruch jest bardzo płynny i ergonomiczny. Podczas wiosłowania korzysta się z naturalnego oporu tworzonego przez wodę, a uchwyt jest wygodny. Biomechanika ruchu na wioślarzu GX pozwala poczuć się jak podczas wiosłowania w prawdziwej łodzi.

Wszechstronność. Ustawienia wioślarza łatwo można dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Podnóżki są regulowane, podobnie jak poziom oporu, który za pomocą pokrętła można zmienić w 16 stopniach – intensywność może mieć zatem naprawdę szeroką skalę, bez konieczności opróżniania i uzupełniania zbiornika.

Łatwy do przenoszenia. Wioślarz jest dość łatwy w przestawianiu dzięki zamontowanym kółkom transportowym.

 Wioslarz Life Fitness GX

WADY

Cena. Jest to wioślarz z naprawdę wysokiej półki cenowej, a brak programów treningowych czy pasa do pomiaru tętna sprawia, że pomimo renomy marki Life Fitness można odnieść wrażenie, że cena jest nieco zbyt wygórowana.

Monitoring tętna. Co prawda możliwy jest pomiar tętna przy wykorzystaniu pasa telemetrycznego, jednak nie stanowi on części zestawu i jeśli użytkownikowi zależy na pomiarze tętna, musi zakupić go oddzielnie.

Programy treningowe. Dostępność programów treningowych nie jest co prawda konieczna, by przeprowadzić świetny trening cardio, jednak ich brak może być pewnym minusem, zwłaszcza u osób początkujących, oraz takich, które szybko się nudzą.

Wyświetlacz. Wymiary wyświetlacza są dość małe, co zmniejsza jego czytelność.

Wioslarz Life Fitness GX

POSUMOWANIE

Wioślarz Life Fitness GX wraz ze swoim systemem Fluid Resistance Technology, zaprojektowany został tak, by jak najdokładniej oddawać wrażenia z wiosłowania w prawdziwej łodzi. Ruch jest płynny i gładki, zaś możliwość regulacji oporu w 16 stopniach bez zmiany ilości wody, pozwalają na wygodny trening bez względu na poziom zaawansowania. Brak jednak kilku funkcji, takich jak programy treningowe bądź dołączony pas do pomiaru tętna, jednak jako całość jest to zdecydowanie urządzenie pewne i niezawodne, i stanowi doskonały dodatek wyposażenia domowej siłowni.

Wioslarz Life Fitness GX

Ocena 7,5 / 10.

Specyfikacja techniczna

System hamowania: wodny

Regulacja oporu: 1 – 16 (manualna)

Nośność: 150 kg

Wymiary: 195 x 80 x 100 cm

 

Zobacz również:  Wioślarz treningowy Life Fitness HX  |  Jak wybrać wioślarza?   |   Czy trening na wioślarzu jest dla każdego?   |  Zalety treningów na wioślarzu

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało