Wioślarz HX Life Fitness łączy w sobie zalety współczesnej technologii oraz atrakcyjnego wzornictwa, oferując maszynę z ramą zrobioną zarówno z hartowanej stali, jak i rustykalnie, a jednocześnie nowocześnie wyglądającego drewna. Trenażer ten jest drugą maszyną do wiosłowania oferowaną przez markę Life Fitness, przy czym jego cena jest znacznie niższa od wioślarza GX, stanowi więc model wejściowy do linii wodnych trenażerów marki.

Wioslarz HX Life Fitness cwiczenia

Podobnie jak model GX, wykorzystuje on moc naturalnego oporu wody, by dać użytkownikowi odczucia bardzo płynnego wiosłowania. Regulując specjalną tarczę, można też zmieniać poziom oporu bez konieczności dolewania bądź wylewania wody. W przeciwieństwie do GX, model HX wyposażono w ergonomiczny, szeroki uchwyt kątowy oraz siedzisko poruszające się po dwóch torach.

Nie ma w nim co prawda programów treningowych czy bardzo imponującego wyświetlacza, jednak zdecydowanie można postawić na stabilność i wytrzymałość tego wioślarza.

 

ZALETY

Składana rama (przechowywanie pionowe). Rama została tak zaprojektowana, by można było przechowywać ją w pozycji pionowej. Po złożeniu ma wymiary 56 x 52 x 213 cm.

Wygląd. Rama wykonana częściowo z drewna wygląda naprawdę atrakcyjnie! Większość wioślarzy pokrytych jest niklem i ma ramy w całości wykonane z metalu, ale model HX ma ten „vintage look”, który z pewnością przyciągnie Wasz wzrok.

Wioslarz HX Life Fitness w salon

Kontrola oporu. Co prawda użytkownik ma do dyspozycji tylko 4 poziomy oporu, jednak sama możliwość zmiany bez dolewania czy odpompowania płynu jest w wioślarzu wodnym wielką zaletą.

Płynna praca. Specjalna technologia, Fluid Resistance Technology, sprawia, że ruch jest bardzo płynny i daje naturalne odczucia. Ruch biomechanicznie jest bardzo zbliżony do tego, jaki wykonuje się w wiosłowaniu w prawdziwej łodzi.

Podnóżki. Zarówno długość podnóżków jak i pasków można dopasować do własnych potrzeb.

Stabilność. Wiele osób twierdzi, że dzięki aż dwóm torom po jakich porusza się siedzisko, mają poczucie dużo większej stabilności, niż na szynie pojedynczej.

Łatwość przemieszczania. Bez wody wioślarz waży zaledwie 32 kg (z wodą około 49), ale konstrukcja jak i kółka transportowe pozwalają na łatwe przestawianie urządzenia.

Wioslarz HX Life Fitness przemieszczanie

 

WADY

Rozstaw podnóżków. Podnóżki umieszczono na jednej platformie, dość blisko siebie, co dla niektórych osób może być dość niewygodne. W przypadku wioślarzy z jedną szyną rozstaw jest zazwyczaj szerszy, a przez to wygodniejszy.

Niskie siedzisko. To, co jest zaletą jeśli chodzi o stabilność, może stanowić też wadę – część osób może uznać, że przez tak niskie ułożenie (ok. 28 cm) wsiadanie i zsiadanie z urządzenia może być utrudnione.

Monitoring tętna. Co prawda możliwy jest pomiar tętna przy wykorzystaniu pasa telemetrycznego, jednak nie stanowi on części zestawu i jeśli użytkownikowi zależy na pomiarze tętna, musi zakupić go oddzielnie.

Programy treningowe. Dostępność programów treningowych nie jest co prawda konieczna, by przeprowadzić świetny trening cardio, jednak ich brak może być pewnym minusem, zwłaszcza u osób początkujących, oraz takich, które szybko się nudzą.

Wyświetlacz. Wymiary wyświetlacza są dość małe, co zmniejsza jego czytelność.

Wioslarz HX Life Fitness wyswietlacz

Cena. Wioślarze z wodnym obciążeniem najczęściej należą do urządzeń z wyższej półki cenowej, choć staranność i wysoka jakość wykonania, jak również dodatkowe opcje oferowane przez markę sprawiają, że wioślarz jest wart swojej ceny.

 

PODSUMOWANIE

Zdecydowanie powinieneś mieć na oku produkty tej marki. Model HX oferuje Ci możliwość przeprowadzenia treningu o różnym poziomie intensywności, oddziałującego na całe ciało. Pozwala poczuć się jak na prawdziwej łodzi i ma 4 stopnie regulacji poziomu oporu. Ogólnie – jest to prosty, ale naprawdę bardzo dobry wioślarz. Atrakcyjna rama łącząca drewno ze stalą, renoma marki oraz możliwość przechowania w pozycji pionowej, na pewno sprawiają, że jest to godny polecenia wioślarz do użytku domowego.

Ocena 8,25 / 10.

 

Specyfikacja techniczna

System hamowania: wodny

Regulacja oporu: 1 – 4 (manualna)

Nośność: 150 kg

Wymiary: 213 x 52 x 56 cm

 

Zobacz także:  Wioślarz treningowy Concept2 Dynamic |  Wioślarz treningowy Kettler Coach M  |  Porównanie wioślarzy Concept2 Moodel D i Concept2 Model E  |  Wioślarz A1 Home Waterrower – nasza recenzja

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało