WaterRower to amerykańska marka, która produkuje wioślarze od 1988 roku. Misją firmy jest tworzenie urządzeń, będących połączeniem unikalnej formy, funkcji, konstrukcji i trwałości. Wioślarze marki wykonywane są ręcznie w Nowej Anglii, na Rhode Island. Firma ma też swój oddział brytyjski, odkąd w 1991 roku postanowiła rozszerzyć działalność o rynki Europejskie, a od 2000 roku ma tez siedzibę w Australii.

Wszystkie wioślarze marki, jak można domyśleć się po nazwie, opierają się na wodnym systemie hamowania. Opór jest tu tworzony za pomocą umieszczonej w zbiorniku wody, której ilość reguluje się samodzielnie (optymalna ilość to 12 – 18 litrów, przy czym 18 to ilość maksymalna). Oporem steruje się podczas wiosłowania na „zasadzie kostki”, która mówi, że aby podwoić prędkość wiosłowania, należy zwiększyć ilość wkładanej w to mocy aż ośmiokrotnie. Zupełnie jak w tradycyjnym wioślarstwie, woda jest wprawiana w ruch za pomocą wiosła, które musi pokonać jej opór, by nadać łodzi prędkości. Tu wiosło porusza się wewnątrz zbiornika, napędzane przez specjalną taśmę. Zależnie od źródła, wioślarze WaterRower mają nośność 160 / 180 / 317 kilogramów. Wyjątkiem jest A1 Home, którego nośność to 125 / 147 kg. Każdy z wioślarzy może też być przechowywany w pozycji pionowej, co znacznie oszczędza miejsce.

Waterrower W pozycji Pionowej

Źródło zdjęcia

Na polskim rynku dostępne są odmiany drewniane i metalowe. Podzielić je można na serie: A1, Natural, Designer oraz M1.

Seria A1

To w zasadzie jeden wioślarz – A1 Home. Najprostszy ergometrów marki, zaprojektowany specjalnie z myślą o rekreacyjnym, domowym użytkowaniu. Jego drewniane elementy wykonano z jesionu, zakonserwowanego duńskimi olejkami. Jako jedyny ma pojedynczą szynę, po której porusza się siodełko, ma też dużo prostszy (ale i bardziej przejrzysty) od pozostałych komputer.

Wioslarz Waterrower A1 Home

Wioslarz Waterrower A1 Home

Źródło zdjęć

Wioslarz Waterrower A1 Home

Źródło zdjęcia

Kolejne serie korzystają z bardziej zaawansowanego komputera S4.

Seria Natural

Tu znajdziemy dwa modele: WaterRower Club i Natural. Podobnie jak model wspomniany wcześniej, wykonane zostały z jesionu i zakonserwowane duńskimi olejkami, jednak drewno stanowi w nich zdecydowaną większość konstrukcji. Wioślarz Club jest polakierowany na kolor czarno – brązowy, zaś Natural pokryto bejcą i zgodnie z nazwą, jego obudowa wygląda nieco bardziej naturalnie.

wioslarz waterrower club

Waterrower Club, Źródło zdjęcia

wioslarz waterrower club

Waterrower Club, źródło zdjęcia

Wioslarz Ergometr Waterrower Natural Wioslarz Ergometr Waterrower Natural

Waterrower Natural, źródło zdjęć

Wioslarz Ergometr Waterrower Natural

Waterrower Natural, źródło zdjęcia

Seria Designer

Tu znajdują się 3 wioślarze.

WaterRower Oak, niedawno wypuszczony na rynek wioślarz wykonany z dębu. Solidny, wytrzymały i bardzo elegancki.

wioslarz waterrower oak

wioslarz waterrower oak

WaterRower Classic – najbardziej stylowy i elegancki z drewnianych wioślarzy marki. Wykonany z drewna orzechowego, zakonserwowany olejkami i pokryty bejcą. Pasuje do nawet najbardziej eleganckich, tak nowoczesnych, jak i wypełnionych antykami pomieszczeń.

Wioslarz Waterrower Classic

Wioslarz Waterrower Classic

Źródło zdjęć

WaterRower S1 – wykonany został ze szlachetnej stali nierdzewnej. Zdecydowanie pasuje do nowoczesnych, futurystycznych i urbanistycznych pomieszczeń.

Waterrower S1 Ergometr Wioslarski

Waterrower S1 Ergometr Wioslarski

Źródło zdjęć

Seria M1

Reprezentują ją Waterrower M1 HiRise oraz LoRise. Różnią się one przede wszystkim wysokością, co jest nie bez znaczenia jeśli ktoś ma problemy z kolanami czy równowagą. Obydwa ergometry wykonano z polakierowanej proszkowo stali, są bardzo odporne na wilgoć i działanie czynników zewnętrznych.

Ergometr Waterrower HiRise

Waterrower HiRise, Źródło zdjęcia

Ergometr Waterrower HiRise

Waterrower HiRise, źródło zdjęcia

Waterrower M1 Lo Rise

Waterrower M1 Lo Rise

Waterrower LoRise, źródło zdjęć

Zobacz również: Wioślarz Concept 2 Model D – recenzja  |  Wioślarz Concept 2 Model E – nasza opinia  |  Wioślarz Waterrower Oak

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało