Wiele osób zadaje pytanie, jakie są różnice między dwoma czołowymi modelami wioślarzy marki Concept2, które stanowią niedościgniony wzór dla innych ergometrów wioślarskich – Modelem D i Modelem E. Konstrukcyjnie i wizualnie są do siebie bardzo podobne. Obydwa solidne, wytrzymałe i zrobione ze stali. Mają powietrzny system hamowania i oporu, więc opór wytwarzany jest przez przepuszczane przez przepustnicę powietrze. Są dosyć głośne, ale pracują płynnie. Obydwa wyposażono w doskonałe komputery sterujące PM5.

Ich recenzję Modelu D możecie przeczytać TU, zaś Modelu E – TUTAJ.

W tym artykule znajdziecie tabele, które w sposób prosty i przejrzysty zaprezentują Wam podobieństwa i różnice między wioślarzami.

Wioslarze treningowe Concept2 Model D i Concept 2 Model E

Z prawej strony wioślarze treningowe Concept2 Model E, z lewej – Concept2 Model D.

Wioslarze treningowe Concept2 Model D i Concept 2 Model E cechy wspólne

Wioslarze treningowe Concept2 Model D i Concept 2 Model E Roznice

Wioslarz Concept2 Model D wysokosc

Różnice w wysokości ram Concept2 Model D i Concept2 Model E

Wioslarz Concept2 Model D i E

Concept2 Model D i Concept2 Model E podczas testów wioślarzy treningowych

Ergometr Concept2 Model E jest również droższy. Wynikać to może z tego, jakie odczucia towarzyszą wiosłującemu w trakcie treningu. W przypadku Modelu E, co widać w pierwszym rzędzie tabeli, siedzisko umieszczono znacznie wyżej. Nie tylko ułatwia to wchodzenie i zsiadanie z wioślarza, ale również daje poczucie dużej swobody i przestrzeni, dzięki czemu ćwiczenia stają się znacznie przyjemniejsze.
Wioślarz treningowy Concept2 Model D wybierany jest często przez szkoły i kluby wioślarskie, zaś Model E to faworyt wśród klubów fitness.
Zobacz również: Wioślarz treningowy A1 Home Waterrower Recenzja  |  Wioślarze marki Waterrower  |  Zalety treningu na wioślarzu  |  Jakie mięśnie pracują podczas ćwiczeń na wioślarzu?

 

Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 znaków pozostało

Trackbacks

  1. Lip 7th, 2016 18:46